Zoznam tehál vyrobených alebo nájdených na Slovensku
Pravidlá fóra
Pre každú tehlu vytvorte novú tému! Ak máte nejaké údaje o niektorej tehle doplňte ich do témy. Ak vlastníte iný variant niektorej tehly môžete pridat jej fotografiu.
Miesto nálezu : Veľké Uherce okr.Partizánske - asanácia starého domu. Rozmer : 25,5x12,0x6,5 Popis : Kartuša zahlbená negatív , písmo-číslo zahlbené- negatív. (šamotová)
JEDOVNICE -bývalá výrobňa tehiel pre keramické kachle (pri hlavnéj ceste na Vyškov).Výroba bola zahájená okolo roku 1900./r.1900 majitel Družstvo občanov z Jedovníc a okolia /r.1910 majitel firma František Kropáček z Blanska (tabula na stene)/ r.1934 Františka Pořizková z Rozstáni.(tehla pravdepodobne z tohoto obdobia ) Za okupácie bola vypálená posledná várka.Po roku 1950 je tu zriadený podnik ČSAD a likvidácia budou + demolácia komínov bola zahájená po roku 2000.
Prílohy
jedovnice_kamnarna-image012[1].jpg (42.22 KiB) Zobrazené 2488 krát
Za príspevok užívateľa starky3 poďakoval užívateľ: