Üdvözöljük a pecsétes tégla gyűjtők fórumán. Registráció>>>      Vitajte na stránke zberateľov starých značkovaných tehál. Zaregistrovať sa>>>   

Blog


Po stopách tehly s korunou

Napísal Gapson in News on Ned Okt 28, 2012 2:19 pm

Jedna z mojich prvých nájdených tehál, ktorá neobsahovala len písmená ale bola ozdobená aj korunou bola tehla s nápisom CNP. Pochádzala zo zbúraného rodinného domu v obci Tureň postaveného po druhej svetovej vojne a z celého domu sa našlo z týchto tehál asi 30 ks a 5 rôznych druhov.

Bolo mi jasné, že ide o druhýkrát použitú tehlu a preto som sa rozhodol trochu pátrať po jej pôvode a stavbe, kde bola pôvodne použitá a o koho iniciály ide. Písmená CNP znamenajú skratku z "Comes Nicholas...(zobraziť viac)(Komentár: 1 » )

Stretnutie maďarských zberateľov tehál- Szentes (HU)

Napísal Gapson in News on Pon Aug 27, 2012 1:56 pm

V dňoch 24-26.-teho augusta sa konalo v Maďarsku v meste Szentes stretnutie zberateľov starých značkovaných tehál a škridiel pod záštitou občianskeho združenia Monarchia BTE. V sobotu sa konalo niekoľko prednášok o okolitých tehelniach a o tehelni priamo v meste v meste Szentes. Počas stretnutia bola tiež sprístupnená malá výstava z miestnych a okolitých tehál. Samozrejmosťou bola výmena tehál medzi zberateľmi, pričom majiteľa zmenili stovky tehál ale aj škridiel. Najviac očakávanou...(zobraziť viac)(Komentáre: 0 » )

Tehly z búrania "Cvernovky"

Napísal Gapson in News on Sob Aug 11, 2012 1:34 pm

Továreň na výrobu nití a cverien "Cvernovku" v Bratislave začali nedávno búrať, tak som sa rozhodol trocha poobzerať, aké tehly boli použité na stavbu. Stavba továrne sa začala v roku 1901, tak sa tam dajú nájsť tehly z konca 19.stor. Zatiaľ sa mi podarilo nájsť styri rôzne druhy značkovaných tehál , možno sa neskôr nájdu aj iné.
Ide o tri druhy tehál z tehelne Imricha Rösslera a Györgya(Juraja) Heklera s nápismi:
  • Emerich Rössler Ringofen Ziegelei
  • Hekler György & Rössler Imre Téglagyára...(zobraziť viac)
(Komentáre: 0 » )
cron